fbpx

Psoriaas

Psoriaas on krooniline põletikuline nahahaigus, millele on iseloomulikud punetavad ja ketendavad laigud. Psoriaas on tuletatud kreekakeelsest sõnast psora, mis tähendab soomust või kettu. Tavaliselt ilmuvad laigud küünarnukkidele, põlvedele, peanahale, seljale, näole, käelabadele ja jalgadele, kuid neid võib esineda ka muudel kehaosadel. Nahk on kuiv, ketendav ja sügelev. Psoriaasi tekitavad immuunsüsteemi probleemid. Rakuvahetuse protsessi käigus kerkivad sügaval nahas kasvavad rakud naha pinnale. Tavaliselt kulub selleks umbes kuu. Psoriaasi korral toimub see üksnes mõne päevaga, sest rakud kerkivad liiga kiiresti. See on suhteliselt levinud nahahaigus ja haigestuda võivad nii lapsed kui täiskasvanud. Mõnikord võib seda esineda kogu perel.

Miks tekib psoriaas ja kuidas seda leevendada?

Teadlased ei tea täpselt, mis psoriaasi põhjustab ning pole välja töötatud kindlaid viise selle ennetamiseks. Küll aga saab palju ise ära teha, et sümptomeid leevendada.

1.Selgitage välja konkreetsed psoriaasi põhjustavad tegurid.
Kõige levinumateks teguriteks on nakkused, nahavigastused, pikaajaline ja tugev UV mõju. Neid tegureid vältides vähendate haiguspuhangu tõenäosust.
2.Vältige liiga tugevat hõõrumist.
Nahka ärritades võib haigus taas aktiivsemaks muutuda ja süveneda.
3.Niisutage nahka.
Kasutage tihti niisutavaid vedelikke, kreeme ja salve, eriti kuiva ilma korral.
Käige iga päev duši all. Hügieen on väga oluline, soodustab rakuvahetust ja vähendab haiguse väljakujunemise tõenäosust
4. Vältige teatud ravimeid.
Depressiooniravim , kõrge vererõhu vastased ravimid ning malaariavastased ravimid võivad teadaolevalt psoriaasi sümptomeid tugevdada.
5. Proovige stressi vähendada ja õppige lõõgastuma..
Teadlased on kindlaks teinud, et inimestel, kellel on hiljuti olnud suur trauma, on ka psoriaas taaskord aktiivsemaks muutunud.
6. Piirake alkoholi tarbimist.
7. Ärge suitsetage.
Psoriaasi on raske diagnoosida, kuna see sarnaneb teistele nahahaigustele. Psoriaas võib kesta kaua, isegi kogu elu. Sümptomid ilmuvad ja kaovad.

Psoriaas peanahal

See haigus võib levida üle kogu keha. Samuti võivad haiguskolded tekkida ka pähe, kõrvade taha ja kaelapiirkonda. Kehal on kergem kasutada niisutavaid kreeme ja salve, kui peanahal. Tihti jääb just peanahal olev ketendav koht ravita, sest arvatakse, et sealt ju ei paista välja ja mis kreemi ma ikka juustesse panna saan. Eriti keeruline on siis kui on pikad ja paksud juuksed. Peanahk kipub hauduma ja see aktiveerib haigust. Psoriaasi sümptomite leevendamiseks peanahal peaks üle vaatama oma šampoonid ja pesemisharjumused.
Lakme´ k.therapy sensitive juuksehooldussari aitab leevendada psoriaasist tekkinud ebamugavustunnet ja ärritust. Sobilik ka lastele. See sari seebivaba, värvainetevaba, säilitusainete vaba. Peamiselt sisaldab nahka niisutavaid ja rahustavaid aineid nagu on aloe vera, looduslik betaan(suhkrupeedi ekstrakt), bisabolol(kummeli ekstrakt), tensoaktiivsed ained ja Zermatti liustiku vesi.

Valikus on:
1.Šampoon neutraalse PH-ga, mis sobib ka igapäevaseks kasutamiseks.
2.Pähejäetav palsam, mis tuleks õrnal masserida otse peanahale.
3.Rahustavad tilgad leevendavad koheselt kiskuvat ja kuivast ärritatud peanahka.
Tooted on dermatoloogiliselt testitud.

Tundlik peanahk  – ilucentrum.ee

Näitan kõiki 2 tulemust


Warning: Undefined array key "pages" in /data05/virt69777/domeenid/www.ilucentrum.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 117