fbpx

Kõõmašampoon

Kõõm

Meie nahk uueneb kogu aeg ja see on normaalne. Vanad naharakud eralduvad ilma, et me neid märkame. Kehal ja näol saame me vana naha eemaldamiseks kasutada koorivaid kreeme, mis on mõnus iluprotseduur ja teeme seda nagu iseenesest. Aga oled sa mõelnud, et  samuti uueneb meil peanahk, mis jääb nüüd juuste sisse ja me ei pööra sellele enne tähelepanu, kui tekib probleem ehk kõõm.

Kõõm on nähtus, mida nimetatakse ka naha ketenduseks ja mis tekib peanaha loomuliku uuenemisprotsessi tulemusena. See tähendab, et kui epidermise alune kude peanahal sureb, muutub see sarvkihiks, mis naha pinnale jõudes irdub, moodustades kõõma. Terve naha puhul ei ole see protsess märgatav, kuid vahel on erinevatel põhjustel peanahalt nahatükkide irdumine hästi näha. Kõõma ebameeldiv omadus on veel sügelemine. Jah, peanahk hakkab sügelema ja siis võime juba oma peanaha katki kratsida.

Esineb kahte sorti kõõma- kuiv ja rasune kõõm.

Kuiv kõõm ei ole tavaliselt väga märgata, sest siis tekivad kerged valged helbed. See tekib siis, kui rasunäärmed peanahas toodavad vähe rasu.

Rasune kõõm tekib siis, kui penaha rasunäärmed on eriti aktiivsed ja rasu tekib liiga palju vähese aja jooksul. See kõõm on hästi näha ja tekivad kollakad laastutaolised nahasoomuste kogumid, mis tavaliselt kleepuvad juuksekarva külge.

Miks üldse kõõm tekib?

Kõõm võib tekkida mitme erineva teguri koosmõjul ja väga erineval ajal.

Peamised tegurid, mis kutsuvad kõõma esile:

  • Juuksehooldustooted, mis ei sobi sinu peanahale
  • Liiga harv juuste pesemine!!!
  • Naha mikrofloora koostisesse kuuluva pärmseene(malassezia) vohamine
  • Toitumine
  • Stress ja pidev muretsemine
  • Hormonaalsed muutused(higistamine sealhulgas)
  • Immuunsuse nõrgenemine
  • Rasunäärmete suurenenud või vastupidi, ebapiisav aktiivsus
  • Ilm( liiga külm või liiga kuum)
  • Vitamiinipuudus

 

Kuidas kõõmast vabaneda?

Kõigepealt tee kindlaks, kas tegu on kindlasti kõõmaga. Tihti arvatakse, et kuiv peanahk, mis ketendab ja sügeleb, ongi kõõm. Kui oled kindel,et oled kõõmaga hädas, siis alustuseks vaata üle oma juuksehooldustooted. Soovitan kasutada võimalikult õrnatoimelisi juuksehooldustooteid, mis sobivad just sinu peanahale. Juukseid tuleb pesta just nii tihti, kui sinu peanahk seda vajab. Ehk siis, kui on vajadus pesta iga päev, siis tulebki seda teha. Pestes eemaldad liigse rasu ja mustuse ning ka vanad naharakud. Vaata üle ka toitumine, vitamiinid ja hoia stress kontrolli all. Rahu, ainult rahu. Tarbi piisavalt puhast vett.

Lakme´ juuksehooldustoodete brand on eraldi pööranud tähelepanu ka tervele peanahale ja välja töötanud eraldi peanaha pesemiseks mõeldud sarja, kus on ka kõõmaprobleemile sobilikud tooted.

Valikus on šampoon ja geel, mis pannakse enne šampooniga pesemist peanahale, et kõõmaosakesed saaksid paremini eralduda. Peanaha mikrobioota paraneb ning ärritus väheneb. Aitab kaasa peanaha rakkude uuenemisele ja mõnus piparmünt annab pikaks ajaks värske tunde.

Ära kannata piinlikku kõõma käes!

Kõõmašampoon – ilucentrum.ee

Näitan kõiki 3 tulemust


Warning: Undefined array key "pages" in /data05/virt69777/domeenid/www.ilucentrum.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 117